Ahmet Tıraş kimdir? Ahmet Tıraş’ın istifasının arkasında ne var?

AKP Kahramanmaraş Vilayet Teşkilatı’nda sular durulmuyor. Ağustos ayında AKP Küme Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Yetenekli Ünal‘ın Ekinözü ilçesine ziyareti sırasında yaşanan protesto ve arbede olayları gündeme oturmuştu. Olayların gerisinden Ahmet Tıraş‘tan istifa geldi. Pekala, Ahmet Tıraş kimdir?

AHMET TIRAŞ KİM, KAÇ YAŞINDA?

Ahmet Tıraş, 1974 yılında Elbistan/Kahramanmaraş’ta doğdu. Birinci, orta ve lise tahsilini Elbistan’da tamamladı. Ticari bir firmada satış müdürü olarak çalışırken, 28 Mart 2014 yılında yapılan Mahalli Yönetimler seçiminde Elbistan Belediye Meclis Üyesi seçildi.

2018 Kasım ayında meclis toplantısında Elbistan Belediye Başkanlığının boşalması dolayısı ile Elbistan Belediye Lider Vekili olarak seçildi. 5 Eylül 2020’de AK Parti Elbistan İlçe Lideri oldu.

48 yaşındaki Ahmet Tıraş evli ve dört çocuk babasıdır.

AHMET TIRAŞ’IN İSTİFASININ ARDINDA NE VAR?

İddiaya nazaran AKP Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Danışmanı Sefer Turan’ın doğalgaz şirketinde müdür olan kardeşi Cihangir Turan’ı yumrukladı. İlçede bulunan bir mahalleye doğalgaz getirilmesi için Cihangir Turan’la yaptığı görüşmesi hengameye dönüştüğü öne sürülen İlçe Başkanı Ahmet Tıraş, konuya dair bir açıklama yapmadı. Lakin Tıraş, dün partisindeki misyonundan “gördüğü gerek üzerine” istifa ettiğini açıkladı.

Tıraş’ın istifa açıklamasında ilgili kısım şöyle:

‘Aziz hemşerilerimize şükranlarımı sunarak bu süreçte fark etmeden sürçülisan ettiysek aziz hemşerilerimizden haklarını helal etmelerini istirham ediyorum.

Büyük bir onurla yürüttüğüm AK Parti Elbistan İlçe Başkanlığı vazifesinden gördüğüm gerek üzere bugün itibariyle ayrıldığımı siz bedelli hemşerilerimize bildirmek istiyorum.

Birlik ve beraberliğin gücüne her daim inanan bir kardeşiniz olarak öbür bir vakitte, öteki bir biçimde yeniden daima bir arada olmak ümidiyle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir