Ahmet Şık’tan MHP’li Yalçın’a: Hapiste gereken kişinin partisinin adının karıştığı bir cinayeti örtbas etmeye kalkışması normal

TİP milletvekili Ahmet Şık, kendisine hakaret eden MHP Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın’a, “Hukuk devleti olsa mahpusta gereken kişinin partisinin isminin karıştığı bir cinayeti örtbas etmeye kalkışması normal” dedi.

Yalçın, eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in cinayetine ait Şık’ın verdiği araştırma önergesine ait olarak, “Ahmet Şık ismindeki tipsiz, hakkımızda Meclise önerge vermiş. Aklınca bize pislik sıçratmaya çalışıyor. Behey densiz, behey PKK artığı, behey CIA’in oyun uşağı! Sen evvel kendi sicilindeki sabıkalara bir bak! Sen kim, bizimle aşık atmak kim!” paylaşımını yaptı. 

Şık Twitter hesabından Yalçın’a şu karşılığı verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir devlet olsa siyasetin çöplüğünde, bir hukuk devleti olsa mahpusta olması gereken kişinin; tetikçisi, işbirlikçisi, finansörü, polisi ve hata ortağı milletvekiline kadar partisinin isminin karıştığı bir cinayeti örtbas etmeye kalkışması olağan.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir