ABD Başkanı Biden’ı tehdit etmişti… FBI operasyonunda öldürüldü

Olay, Biden’ın eyalete planlanan ziyaretinden birkaç saat evvel, FBI casuslarının Utah’taki konutunda Robertson’a gözaltı kararını bildiri ettikleri sırada yaşandı.

FBI olaya ait daha fazla ayrıntı vermedi. İddianameye nazaran Robertson Facebook hesabı üzerinden Lider Biden ile, eski Lider Donald Trump hakkında suçlamalar yönelten Manhattan bölge savcısı Alvin Bragg’ı mevtle tehdit etti.

Baskın, Salt Lake City’nin yaklaşık 65 km güneyinde bulunan Provo’da lokal saatle 06.15 civarında gerçekleşti.

Yöneltilen suçlamada Robertson’ın ABD Adalet Bakanı Merrick Garland ve New York Eyalet Başsavcısı Letitia James’i de gaye aldığı belirtildi.

Robertson, Facebook’ta yayımladığı onlarca tehdit bildirilerinden birinde, “Biden’ın Utah’a geleceğini duydum. M24 keskin nişancı tüfeğinin üzerindeki tozu temizliyorum” sözlerini kullanmıştı.

Robertson, Mart ayında, Trump’a ilişkin olan Truth Social isimli toplumsal medya uygulamasında Bragg’a yönelik bir tehdit yayımladı. Bu paylaşım, FBI casusları tarafından fark edildi. Şirket, FBI’yı uyardı.

FBI casusları şüpheliyi ziyaret etti. Lakin Robertson FBI’a gönderinin “hayal ürünü” olduğunu ve “izin dokümanı olmaksızın tekrar gelmemelerini” söyledi.

Mesajlar Salı gününe kadar sürdü. Robertson, yaptığı son paylaşımında, “Belki de Utah, bu hafta bir keskin nişancının Biden’ı vurduğu yer olarak ünlü olur” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir