ABD basınında gündeme bomba gidi düşen iddia: Rusya yanıt vermedi

ABD merkezli Wall Street Journal gazetesinin, ABD ve Rusya’nın kapalı halde görüşme gerçekleştirdiğine dair yaptığı haberin akabinde Moskova cephesinden açıklama geldi.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan’ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yardımcıları ile Rusya-Ukrayna savaşına ve yaşanabilecek nükleer hücumlara dair bir görüşme gerçekleştirdiği tezlerine cevap veren Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, “Bu yayın ile ilgili söyleyecek bir şeyimiz yok” dedi.

İDDİALARA CEVAP VERMEKTEN KAÇINDI

Peskov ayrıyeten, ABD merkezli Washington Post gazetesinde yer alan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin, Putin iktidarda olduğu sürece müzakereyi reddetmesi nedeniyle ABD’nin, Ukrayna’yı Rusya ile müzakerelere açık olduğunu belirtmesi için ikna etmeye çalıştığı tarafındaki haber hakkında da net bir karşılık vermeyerek, “Öncelikle tekrar ediyorum ki kimi gerçek haberler var ancak haberlerin birden fazla yalnızca spekülasyonlardan ibaret” sözlerini kullandı.

Peskov ayrıyeten, Rusya’nın müzakerelere açık olduğunu lakin Kiev tarafından buna uygun bir adım göremediklerinin altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir